Öko 2017/2018

Autómentes nap eredményhirdetése

A zord idő ellenére sikeresen zárult a szeptember 22-re meghirdetett autómentes nap.
A környei Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola felhívásához csatlakozott a környei Vackor Óvoda és Bölcsőde is.
A partner programnak köszönhetően az oroszlányi Hamvas Béla Gimnázium, Az OSE Kerékpáros Szakosztálya, a TSC Eötvös Lóránd Szakgimnázium és Szakközépiskola, a Hunyadi Mátyás Általános Iskola, a József Attila Általános Iskola és a Benedek Elek EGYMI Oroszlány intézmények is csatlakoztak a nemzetközi felhíváshoz, így nagyon sok diák vett részt a programon.
A környei iskolások mindegyike felállhatott a képzeletbeli dobogó valamelyik fokára.
A hagyományokhoz híven az osztályok az idén is oklevelet és müzli szeletet kaptak jutalmul.
Köszönjük a szülőknek, hogy segítették gyermekük részvételét a programban.
Köszönjük az „Értetek, Nebulókért!” Alapítványnak az anyagi támogatását.

Helyzettek:
I. helyezett: 8.a; 8.b; 6.b; 7.b; 7.a;
II. helyezett: 6.a; 5.b; 5.a; 4.b;
III. helyezett: 1.a; 4.a; 3.a; 2.a; 2.b; 3.b;

Gyaloglás Világnapja!

A kezdeményezést 1992-ben indították útjára a szervezők a Rio de Janeiró-i Föld-konferenciához kapcsolódva. A GYALOGLÓ VILÁGNAPot október elején tartják, és ebből az alkalomból Magyarországon 16 megyében rendeznek az egészséges életmódot népszerűsítő fesztiválokat. Hazánk 1999-ben csatlakozott a mozgalomhoz, s a világnapot mostanra már 68 országban tartják meg. A sorozat célja a gyaloglás és általa a testmozgás meg- és elismertetése, megszerettetése az emberekkel. A szervezők nem egy nagy országos rendezvényt tartanak, hanem az a céljuk, hogy minél több településen legyen gyalogló nap.

2017. október 14.
Környe – Kecskéd – Környe körtúra
Várható táv hossza: 10 km

Indulás
2017. október 14. szombaton, 10:00-kor,
a környei vasútállomás mögötti parkolóból.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Koncepció
a globális felelősségvállalásra nevelésről a
formális és nem – formális oktatásban
Magyarországon
(formális és informális tanulás = élethosszig tanulás)

A nevelőtestület tájékoztatása

Energiajárőr 2017. november 13 – 17.

Résztvevők: Diák ökocsoport tagjai, DÖK – tagok
Pedagógusok: Horti Károlyné, Menoniné Pillmann Teréz
Technikai személyzet részéről: Handl András

Feladat: a feleslegesen égő lámpákat lekapcsolni, a nyitva felejtett ablakokat becsukni, a nyitva felejtett csapokat elzárni, a nyitva hagyott bejárati ajtókat becsukni. Felhívni az osztályok figyelmét a felesleges energiapazarlás elkerülésére.
A 7., 8. évfolyamnak a napi fogyasztás leolvasása rögzítése, papíralapon vagy telefonon. A mért értékek összevetése korábbival illetve a későbbi időszakokban mérendőkkel. Következtetések levonása.
Az ellenőrzést a szünetekben kell végezni kivéve a tízórais szünet (felsőben az 1., alsóban a 2. szünet).

Víz világnapja TOTÓ

Versenyt hirdettünk a felső-tagozatos diákoknak a Víz világnapja alkalmából.

I. Pokornyi Veronika
II. Molnár Hanna Napsugár
III. Szász Alexandra
IV. Krupánszki Ramóna

Gratulálunk a nyerteseknek!

Ki a tanteremből nap!
Iskolánk az idén is csatlakozott a „Ki a tanteremből!” naphoz.
A programot a tóparton kezdtük futóversennyel, majd az iskola árnyat adó fái alatt folytattuk akadályversennyel.