Öko 2016/2017

Sok-sok lépés a tiszta levegőért!

Az iskola szinte minden diákja kerékpárra pattant, vagy gyalog, illetve busszal érkezett az intézménybe szeptember 22-én, az autómentes napon, a kezdeményezéshez hetedik alkalommal csatlakoztunk. Az eredményhirdetésen valamennyi osztály felállhatott a képzeletbeli dobogó valamely fokára.
A 29-ei eredményhirdetésen a 16 osztály közül kilenc vehette át 100%-os részvétele alapján az első helyezettnek járó oklevelet és ajándékot.

Első helyen végzett a 2b, 4a, 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 8a és 8b.

Második lett a 6b, 4b, 1a, 3a és 3b, míg

harmadik a 2a és 1b.

Köszönjük Környe Község Önkormányzatának segítségét a jutalmak megvásárlásához, valamint az Ökoiskola program megvalósításához immáron hét esztendeje biztosított anyagi támogatásért.

Az ebéd majd később fincsi.
Ebédre tökfőzelék, na mellé egy kis kivi.
Az uzsonna vajas kenyér,
A vacsora egy kis pehely,
Na mellé egy kis eper.
Ha így étkezel, egészséges leszel!

Váradi Kíra 4.a

Bezöldültünk

Iskolánk is csatlakozott az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés „Zöldenjobb” mozgalmához. A szervezet célja, hogy elősegítse az italos kartondobozok szelektív gyűjtését és újrahasznosítását. Az egyesület a június 5-ei Környezetvédelmi Világnaphoz kapcsolódóan “Zöldenjobb” elnevezéssel mozgalmat indított, ezért június 2-án, zöld póló vagy bármilyen zöld felsőrész viselésével fejeztük ki a környezettudatosság iránti elkötelezettségünket.

„ Ki a tanteremből!” nap

Június 9-én csatlakoztunk a „Ki a tanteremből naphoz!” A felső tagozatosok osztálykirándulásokon vettek részt, felfedezve hazánk szép tájait és nevezetességeit.
Az alsósok erőnléti és ügyességi tudásukat tették próbára. A program a környei tópart kikapcsolódásra, sportolásra csábító környezetében kezdődött, ahol a gyerekek futóversenyen vettek részt. Az 1-3. helyezettek érmet kaptak.

Nagy Miksa

A futóverseny után visszasétáltunk a néhány percre lévő iskolába, ahol az iskola parkjában, az enyhet adó fák árnyékában folytatódott a nap akadályversennyel. A gyerekek előzetes feladata volt, osztályonként két csapat szervezése és menetlevél készítése. A bázis, a rajt és cél állomás az iskola játszótere volt. Itt lehetett mászókázni, hintázni, libikókázni, homokozóban várat építeni, kispályán focizni, és egyszerűen csak beszélgetni a barátokkal addig míg az indulásra vártak, illetve kipihenni a verseny izgalmait. Az feladatok kigondolásakor a tanító nénik kihasználták az iskola parkjának lehetőségeit, hogy a gyerekek a verseny alatt árnyékban legyenek.

Az állomások:

1. „Ütő-víz-labda”
a) Tollas ütőn pohárban vizet vinni, a bolya megkerülésével elérni a kiinduló helyet.
(1-2. évfolyam)
b) Pingpong ütőn labdaátvitel, bolya megkerülésével elérni a kiinduló helyet.
(3-4. évfolyam)

2. Repüljünk!
Karikába célbadobás papírrepülővel.

3. Hoki nyáron
a) Hokiütővel labdagurítás két zsinór között. (1-2. évfolyam)
b) Hokiütövel labdagurítás a kijelölt vonalon a tuják között szlalommal. (3-4. évfolyam)

4. KRESZ
a) Gyalogos közlekedési szabályok (1-2. évfolyam)
b) Gyalogos és kerékpáros közlekedés szabályai (3-4. évfolyam)

5. Ki vagyok én?
Találós kérdések megoldása

6. Durr bele!
Célba dobás felfüggesztett karikába.

7. Akadálypálya
Futás az erdőben (szlalom-futás zsámolyok között); átkelés megáradt folyókon (egyensúlyozás padokon) rejtőzés (kúszás gát alatt).

A nap végén már mindenki várta az eredményhirdetést, az 1-3. helyezett oklevelet kapott.

4. b osztály Törpillák csapat

Azok a gyerekek sem voltak csalódottak, akik nem voltak benne a képzeletbeli dobogón végzett csapatokban, mert elmondásuk szerint „jobb volt játszani, mint tanulni”, és a tanító nénik izgalmas, érdekes feladatokat találtak ki.

Minden kollégának köszönjük a segítségét!